Poznaj atrakcje w okolicy

Lokalizacja Apartamentów Słoneczny Chełm nie jest przypadkowa, to okolica pełna pięknych szlaków pieszych, rowerowych oraz wyciągów narciarskich. Najbliższe otoczenie daje nieograniczone możliwości osobom ceniącym zarówno relaks w zaciszu jak i sportowo aktywnym pasjonatom. Poznaj rekomendowane przez nas atrakcje w pobliżu Myślenic.

Stacja Narciarska ” Myślenice Sport Arena ” położona jest w Beskidzie Wyspowym na górze Chełm (654 m n.p.m.). Posiada ona 2 trasy narciarskie o długości 855 m i 1100 m. Jedna z nich posiada homologację FIS, obie trasy są oświetlone, naśnieżane oraz ratrakowane. Sport Arena Myślenice to również wspaniałe trasy dla rowerzystów i regularne imprezy tematyczne jak chociażby Extreme Jam Downhill Cup.

Kasina Ski&Bike Park

Kasina Ski&Bike Park to ukochana przestrzeń pasjonatów sportów zimowych i letnich. Ośrodek powstał ponad 40 lat temu w miejscu, znanym w okolicy z najdłużej utrzymującego się śniegu – zwanym kiedyś Śnieżną Górą, a obecnie Śnieżnicą. To właśnie tutaj, z wielkiej pasji do nart, powstał ośrodek narciarski, który od kilku lat latem, gdy stopnieją śniegi, przekształca się w największy bike park w Polsce.

Szlak na Kudłacze

Wycieczka trasą od Schroniska na Kudłaczach do Obserwatorium na Lubomirze to idealna propozycja na rodzinne wycieczki, zarówno dla dzieci samodzielnie drepczących, jak i tych noszonych w nosidełku. Niewymagająca technicznie trasa, z niedużymi wzniesieniami jest też godna polecenia dla osób starszych, może być też świetną rozgrzewką dla rozpoczynających sezon górski.

Obserwatorium Astronomiczne, Lubomir

Obserwatorium Astronomiczne im. Tadeusza Banachiewicza usytuowane jest na szczycie góry Lubomir, w malowniczej części Beskidu Wyspowego. Miejsce, którego historia sięga niemal stu lat nadal zachwyca ciemnym niebem i pięknymi widokami. Jako jedno z nielicznych w Polsce jest otwarte dla turystów przechodzących pobliskim szlakiem. Jest również jedynym obserwatorium w Polsce organizującym pokazy obiektów na niebie.

Park Miejski w Myślenicach

Obiekt zlokalizowany jest zaledwie 35 km od Krakowa w dzielnicy Zarabiu „Strefie Czasu Wolnego”. Tutaj na pewno nie będziecie się nudzić. Teren jest przystosowany do różnego rodzaju rekreacji. Należą do nich: plac zabaw, stoły do gier, ławki, ścieżki rowerowe, a nawet hamaki. Dodatkowo po drugiej stronie rzeki Rabka możecie skorzystać z basenu kortów tenisowych, skate-parku, pola do mini golfa, boiska do piłki nożnej, siatkówki i koszykówki.

Rynek w Myślenicach

Myślenicki rynek został wytyczony w 1458 roku według prawa magdeburskiego na planie zbliżonym do prostokąta. Niegdyś z każdego narożnika rynku wychodziły dwie ulice, jednak układ ten został zaburzony, przez wytyczenie z nakazu władz austriackich w 1784 roku tzw. traktu cesarskiego. Najstarsze zachowane do dziś domy pochodzą z końca XVIII wieku. Rynek myślenicki jest dobrym przykładem średniowiecznego układu urbanistycznego wpisanego do rejestru zabytków.
 

Siepraw Ski

Teren Gminy Siepraw rozciąga się na Pogórzu Wielickim, w zlewni rzek Raba i Skawinka, częściowo Gmina położona jest nad Zalewem Dobczyckim. Odległość od Krakowa wynosi 18 kilometrów. W bezpośrednim sąsiedztwie przebiega międzynarodowa droga E 7 łącząca Kraków z południową granicą. Siepraw Ski to jedna z kolejnych pobliskich atrakcji zimowych dla narciarzy niezależnie od stopnia umiejętności.

Laskowa Ski

Stacja Narciarska Laskowa-Kamionna dysponuje 3 wyciągami orczykowymi oraz 4 osobowym wyciągiem krzesełkowym. Trasy są oświetlone, sztucznie dośnieżane oraz przygotowywane przez ratraki. Nartostrady są przeznaczone dla narciarzy o każdym stopniu zaawansowania. W ośrodku znajduje się serwis narciarski, wypożyczalnię nart i snowboardów, sklepy z akcesoriami dla narciarzy, szkołę narciarską, restaurację, bar, griil-bar oraz gazdówkę na Górze Kamionna.

Myślenice szlaki rowerowe

Okolice Myślenic dają nieograniczone możliwości aktywnego spędzania czasu. Wystarczy wspomnieć jeden z najlepszych obiektów w Polsce – Kasina Ski&Bike Park o doskonałej infrastrukturze dla bikerów w każdym wieku. Polecamy również kilometry pięknych tras o zróżnicowanym poziomie trudności.